Co to jest

Edukrążki są produkowane w Polsce i mogą być wykonane w dowolnym kolorze z różnego rodzaju tworzyw, całkowicie bezpiecznych dla użytkownika. Z uwagi na swoje wymiary mogą być używane przez dzieci poniżej trzeciego roku życia. Zostały tak zaprojektowane, aby były bardzo przyjazne dla dziecięcej dłoni i sprawiały wrażenie miękkich w dotyku. Zapewnia to technologia wykonania, eliminująca z krążków jakichkolwiek ostre krawędzie.

Krążki mają taką grubość, która pozwala na ich łatwe podnoszenie z płaskiej powierzchni, nawet przez małe dziecko, co ma duże znaczenie przy zabawach rozwijających wyobraźnię i sprawność manualną, jak np. układanie mozaik lub innych wzorów. Manipulowanie płaskimi krążkami z papieru, czy nawet plastikowymi o grubości monety, nie jest już tak wygodne, co może zniechęcać dziecko do zabawy.

 

 

 

 

 

 

 

Spodnia strona krążków jest tak ukształtowana, żeby były możliwie lekkie i żeby można było z nich wygodnie ustawiać nawet nierówne słupki, wysokie nawet na kilkadziesiąt krążków, bez obawy, że się przewrócą przy niezbyt dokładnym ustawieniu.

Wymiary Krążków Edukacyjnych są tak dobrane, że wspomagają rozwijanie u dzieci pojęcia i poczucia wymiaru. Wysokość jednego krążka to 5 milimetrów, a więc słupek złożony z dziesięciu krążków ma zawsze 5 cm wysokości.

Średnica krążka wynosi 33,3 mm, co oznacza, że jego obwód wynosi ok. 10,5 mm. Trzy krążki leżące obok siebie tworzą rządek o długości 10 cm, bez jednej dziesiątej mm. Obwód figury wyznaczonej przez trzy krążki, wynosi ułamek milimetra więcej niż 20 cm, co łatwo sprawdzić opasując ten zestaw krążków paskiem papieru i następnie przykładając go do linijki.